SILESTONE

„Vzhled přesně podle vašich představ

Silestone je umělý tvrzený kámen původem ze Španělska. Jedná se o konglomerát na bázi křemene, jenž materiálu zajišťuje výborné užitné vlastnosti. Doplnění o příměsi kameniny, skla, porcelánu a vitrifikovaného popele pak deskám Silestone propůjčuje nespočetné množství variací textury, barev a povrchových úprav, které nemá mezi umělými ani přírodními kameny obdoby. Při využití materiálu pro kuchyňské pracovní desky je navíc u některých odstínů možné dodat také masivní dřez ze stejného materiálu.

Vlastnosti a využití materiálu

Neprodyšný tvrzený povrch nevsakuje tekutiny a chrání tak výrobky ze Silestone proti vodě, olejům, domácím čisticím prostředkům či kyselým šťávám (víno, citrusy apod.). Materiál navíc odolá i vysokým teplotám kolem 120 °C (rozpálený hrnec nebo pánev ale vždy pokládejte na podložku). Díky křemennému základu je také vysoce rezistentní vůči poškrábání či odřeninám vyplývajících z každodenního užívání. Vestavěná antibakteriální ochrana „Microban“ na bázi stříbra zaručuje bezstarostnou údržbu a dělá ze Silestone materiál vhodný pro Vaše podlahy, kuchyňské i koupelnové desky či obklady stěn. Zároveň také materiálu otevírá dveře k průmyslovému využití v laboratořích.

Odolnost vůči tvorbě skvrn

Odolnost vůči mechanickému poškození

Odolnost vůči vysokým teplotám

Odolnost vůči agresivním látkám

Snadnost údržby

Vhodnost pro exteriéry

Galerie projektů z materiálu SILESTONE

Povrchové úpravy

Materiál nabízíme v lesklém provedení či ve speciálních provedeních suede a volcano. Ukázky si můžete prohlédnout zde.

Rozměry, tloušťky

Standardní rozměr desek Silestone je 306x144cm, dodávají se však i v rozměru JUMBO: 325×159 cm. Tloušťka materiálu nabízí varianty: 12, 20 a 30 mm. Všechny dekory však nejsou dostupné ve všech kombinacích tlouštěk a velikostí desek. Dostupný formát i tloušťku desek si vždy ověřte s námi.

Kde nás najdete?

Adresa

Čs. Armády 940, 68401, Slavkov u Brna |Provozní doba 7:00 - 15:30|

Úspěšně jsme odeslali Váš email. Do 2 pracovních dnů Vás budeme kontaktovat.