SILESTONE

„Vzhled přesně podle vašich představ

Silestone je umělý tvrzený kámen původem ze Španělska. Jedná se o konglomerát na bázi křemene, jenž materiálu zajišťuje výborné užitné vlastnosti. Doplnění o příměsi kameniny, skla, porcelánu a vitrifikovaného popele pak deskám Silestone propůjčuje nespočetné množství variací textury, barev a povrchových úprav, které nemá mezi umělými ani přírodními kameny obdoby. Při využití materiálu pro kuchyňské pracovní desky je navíc u některých odstínů možné dodat také masivní dřez ze stejného materiálu.

Vlastnosti a využití materiálu

Neprodyšný tvrzený povrch nevsakuje tekutiny a chrání tak výrobky ze Silestone proti vodě, olejům, domácím čisticím prostředkům či kyselým šťávám (víno, citrusy apod.). Díky křemennému základu je také vysoce rezistentní vůči poškrábání či odřeninám vyplývajících z každodenního užívání. Vestavěná antibakteriální ochrana „Microban“ na bázi stříbra zaručuje bezstarostnou údržbu a dělá ze Silestone materiál vhodný pro Vaše podlahy, kuchyňské i koupelnové desky či obklady stěn. Zároveň také materiálu otevírá dveře k průmyslovému využití v laboratořích. Jedinou skutečnou nevýhodou umělého kamene Silestone je fakt, že neodolá vysokým teplotám. Rozžhavená pánev či hrnec může povrch Silestone poškodit. Pokud chcete na pracovní desky pokládat rozpálené nádoby, zvolte raději žulu, DEKTON nebo keramiku LAMINAM.

Odolnost vůči tvorbě skvrn

Odolnost vůči mechanickému poškození

Odolnost vůči vysokým teplotám

Odolnost vůči agresivním látkám

Snadnost údržby

Vhodnost pro exteriéry

Galerie projektů z materiálu SILESTONE

Povrchové úpravy

Materiál nabízíme v lesklém provedení či ve speciálních provedeních suede a volcano. Ukázky si můžete prohlédnout zde.

Rozměry, tloušťky

Standardní rozměr desek Silestone je 300x138cm, dodávají se však i v rozměru JUMBO: 320×158 cm. Tloušťka materiálu nabízí varianty: 12, 20 a 30 mm.

Kde nás najdete?

Adresa

Čs. Armády 940, 68401, Slavkov u Brna |Provozní doba 7:00 - 15:30|

Úspěšně jsme odeslali Váš email. Do 2 pracovních dnů Vás budeme kontaktovat.