MRAMOR & TRAVERTIN

„Pro milovníky nevšedního designu“

Mramor a Travertin jsou přírodní materiály, které vynikají svým vzhledem díky nezaměnitelné „žilnaté“ textuře a nápadným barevným vzorům. Výjimečně se však nacházejí i v téměř jednolitě bílých či černých variacích. Travertin má oproti mramoru navíc pórovitý, až mírně děrovaný povrch, který dodá vašim interiérům jedinečný vzhled s přírodním nádechem. Děrované povrchy můžeme navíc na Vaše přání vyplnit barevným či průhledným polyesterovým lepidlem, čímž unikátní textura vašeho kamene ještě více vynikne.

Vlastnosti a využití materiálu

Oba materiály odolají teplotám do 150 °C (horké nádobí) a dosahují tvrdosti překonávající dřevo či plast. Oproti žule, umělému kameni či keramice jsou však některé druhy více náchylné na kontakt s kyselými a agresivním látkami využívanými v domácnostech (rozpouštědla, přírodní i umělé kyseliny, bělidla apod.). Tyto slabé stránky můžeme do jisté míry eliminovat dodávanou impregnací, jež povrch mramorových a travertinových desek vytvoří ochrannou vrstvu. I přesto se však jedná o materiály vhodné zejména pro interiérové obklady stěn a krbů či podlahy.

Odolnost vůči tvorbě skvrn

Odolnost vůči mechanickému poškození

Odolnost vůči vysokým teplotám

Odolnost vůči agresivním látkám

Snadnost údržby

Vhodnost pro exteriéry

Galerie projektů z materiálů MRAMOR a TRAVERTIN

Povrchové úpravy

Oba materiály nabízíme v lesklém provedení či s matným povrchem (běžně nazývaným antic)Děrovaný povrch Travertinu můžeme navíc vyplnit průhledným či barevným lepidlem. Ukázky jsou dostupné zde.

Rozměry, tloušťky

Jelikož se jedná o přírodní materiál, bývají rozměry různé. Běžně se pohybují cca  130-180 cm x 280-310 cm. Materiál dodáváme v tloušťkách: 203040 mm.

Kde nás najdete?

Adresa

Čs. Armády 940, 68401, Slavkov u Brna |Provozní doba 7:00 - 15:30|

Úspěšně jsme odeslali Váš email. Do 2 pracovních dnů Vás budeme kontaktovat.